Jesteś tutaj: Start / Projekty

Projekty

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

 

1. Mały Miś w świecie wielkiej literatury - rozwijanie czytelnictwa przy pomocy maskotki wędrującej po domach dzieci.  

 

2. PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA - projekt powstał z okazji 100- lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Celem jest kształtowanie postaw patriotycznych, uwrażliwienie na folklor, kształtowanie tożsamości narodowej poprzez poznanie symboli, tradycji i zwyczajów.

 

 

 

3. Cała Polska czyta dzieciom - do przedszkola zapraszani są rodzice i dziadkowie, którzy czytają dzieciom bajki. W ten sposób zachęcamy rodziców do wspomagania ogólnego rozwoju dzieci poprzez czytanie bajek co najmniej  minut dziennie.

 

 

4. Akademia zdrowego przedszkolaka - nasze przedszkole bierze udział w projekcie Podróż do eko- krainy. Celem jest poznanie pojęcia recyklingu, oraz propagowanie zdrowego odżywiania. 

 

5. Rowerowy maj- nasze przedszkole bierze udział w ogólnopolskiej akcji, której celem jest promowanie zdrowego trybu życia i mobilności wśród dzieci i nauczycieli.

 

6. Mamo, tato wolę- celem jest popularyzacja picia wody jako podstawowego napoju, który jest niezbędny dla organizmu żywego. Popularyzacja dobrych nawyków i odpowiedzialności społecznej dotyczących ochrony przyrody wśród przedszkolaków, ich rodziców i nauczycieli przedszkolnych oraz zasad ekologii. Aktywizacja dzieci w zakresie aktywności ruchowej.

  

 

7. Akcja Zdrowo i Sportowo- jej głównym celem jest aktywizacja ruchowa dzieci do 10 roku życia.

 

.BohaterOn- Włącz historię! to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz historii Polski XX wieku.

 

9. Szkoła Pamięta- celem tej inicjatywy jest zorganizowanie działań upamiętniających ważne postaci oraz wydarzenia.