Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Projekty

1. Mały Miś w świecie wielkiej literatury - rozwijanie czytelnictwa przy pomocy maskotki wędrującej po domach dzieci.  

2. PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA - projekt powstał z okazji 100- lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Celem jest kształtowanie postaw patriotycznych, uwrażliwienie na folklor, kształtowanie tożsamości narodowej poprzez poznanie symboli, tradycji i zwyczajów.

 

3. Cała Polska czyta dzieciom - do przedszkola zapraszani są rodzice i dziadkowie, którzy czytają dzieciom bajki. W ten sposób zachęcamy rodziców do wspomagania ogólnego rozwoju dzieci poprzez czytanie bajek co najmniej  minut dziennie.

4. Akademia zdrowego przedszkolaka - nasze przedszkole bierze udział w projekcie Podróż do eko- krainy. Celem jest poznanie pojęcia recyklingu, oraz propagowanie zdrowego odżywiania. 

5. Rowerowy maj- nasze przedszkole bierze udział w ogólnopolskiej akcji, której celem jest promowanie zdrowego trybu życia i mobilności wśród dzieci i nauczycieli.

 

6. Mamo, tato wolę- celem jest popularyzacja picia wody jako podstawowego napoju, który jest niezbędny dla organizmu żywego. Popularyzacja dobrych nawyków i odpowiedzialności społecznej dotyczących ochrony przyrody wśród przedszkolaków, ich rodziców i nauczycieli przedszkolnych oraz zasad ekologii. Aktywizacja dzieci w zakresie aktywności ruchowej.

  

7. Akcja Zdrowo i Sportowo- jej głównym celem jest aktywizacja ruchowa dzieci do 10 roku życia.

8 .BohaterOn- Włącz historię! to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz historii Polski XX wieku.

9. Szkoła Pamięta- celem tej inicjatywy jest zorganizowanie działań upamiętniających ważne postaci oraz wydarzenia.

10. Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Gramy zmysłami”- głównym celem Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Gramy Zmysłami” jest innowacyjne i kreatywne podejście do tematyki rozwijania zmysłów u dzieci. Tworzenie przez nauczycieli odpowiednich warunków do poznawania świata wieloma zmysłami oraz budowania wiedzy na temat integracji sensorycznej.

11. Ogólnopolski Program „Kraina Zmysłów. Sensorycznie się rozwijam, bo skaczę, biegam, badam i dotykam- celem jest dostarczenie dzieciom zróżnicowanych bodźców sensorycznych wspierając ich rozwój pod kątem prawidłowej integracji sensorycznej oraz rozwijanie kreatywności i chęci eksplorowania otoczenia.

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2021-06-15 20:37przez:
Opublikowano:2021-06-15 21:12przez:
Zmodyfikowano:2021-06-15 20:37przez:
Podmiot udostępniający: Miejskie Przedszkole Nr 12 w Legnicy
Odwiedziny:714

Rejestr zmian

  • [2021-06-15 20:37:35]Zakładka projekty